Talk time
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Talk time


 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Агата Кристи

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Freak
The Girl From The Street
Freak


Брой мнения : 124
Местожителство : Heaven ^_^
Дата на регистрация : 02.04.2009

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Агата Кристи   Агата Кристи Icon_minitimeСъб Май 30, 2009 8:01 pm

Агата Кристи Agatha_Christie



Дейм Агата Мари Клариса Кристи (на английски: Dame Agatha Mary Clarissa Christie) е английска писателка, авторка на многобройни разкази, повести, романи и драми с криминален сюжет.

Родена е на 15 септември 1891 г. Учи пеене в Париж, работи като медицинска сестра. Омъжва се за Арчибалд Кристи през 1914 г. и прекарва цялата Първа
световна война във Франция. Първият си криминален роман пише през 1917 г. (“Тайнствената афера в Стайлз”, издаден през 1920 г.). Следвайки традициите на Едгар Алан По, Артър Конан Дойл и Честъртън, създава
повече от 87 романа и много разкази, в които основни герои са старата дама мис Марпъл, мистър Куин, Паркър Пайн, Томи и Тапънс, но най-популярен е белгиецът Еркюл Поаро. Агата Кристи подписва с името Мери Уестмакот (Mary Westmacott) 7 романа.

http://bg.wikipedia.org/wiki/Агата_Кристи

Тук можете да видите всички нейни романи, пиеси, сборници с разкази. Творчествато и наистина е много.

Официален сайт
Върнете се в началото Go down
силует.
barefoot on the moon
силует.


Брой мнения : 1229
Birthday : 11.10.1994
Възраст : 29
Местожителство : Cocoon
Дата на регистрация : 20.09.2008

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи Icon_minitimeСъб Май 30, 2009 8:12 pm

Чела съм "Среща със смъртта", "Десет малки негърчета", "Трупът в библиотеката" и "Смърт в облаците". Втората ми хареса най-много, а на последната "разкрих" убиеца още от четвърта глава (всъщност го подозирах и подхвърлих идеята на момичето, което ми даде книгата, а тя реши, че съм прочела последната глава и се изпусна Laughing ).


Не мога да кажа, че ми е любимка, но книгите, които пише, ми харесват. Хубави са, особено ако ти се чете нещо в този жанр. Smile
Върнете се в началото Go down
https://immature.bulgarianforum.net
Teen Spirit
Бъбривец
Бъбривец
Teen Spirit


Брой мнения : 120
Birthday : 21.10.1992
Възраст : 31
Местожителство : Neverland
Дата на регистрация : 30.06.2009

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи Icon_minitimeПет Юли 10, 2009 6:53 am

Ами доста са ми еднообразни книгите й някак.
Аз съм запален почитател на крими жанра и просто са ми еднотипни. Единствената книга, която ми хареса /а съм чела доста/ беше Десет малко негърчета. Класика в жанра, който не я е чрл, да наваксва! Cool
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Агата Кристи
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Talk time :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: