Talk time
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Talk time


 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 А бяха някога.[цитати]

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Scarlett
The Girl Next Door
Scarlett


Брой мнения : 453
Местожителство : Where all people are shoes
Дата на регистрация : 22.09.2008

А бяха някога.[цитати] Empty
ПисанеЗаглавие: А бяха някога.[цитати]   А бяха някога.[цитати] Icon_minitimeВто Май 05, 2009 10:11 pm

Много дълго време се чудех как да кръстя темата,но това ми харесва.
Става въпрос за място,където всеки може да сподели любимите си афоризми,мисли на известни хора.Защото аз,например,просто постоянно ровичкам в уикицитат и насам натам,а бих искала да се възползвам и от вашите ресурси.
Аз ще пусна само няколко за начало:

"Животът не е поредица от и... и... и... Животът е поредица от или... или... или... "-Джон Стайнбек
"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."-Джон Толкин
"Ти виждаш нещата и питаш защо. Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам защо не?"-Джордж Бърнард Шоу
Върнете се в началото Go down
силует.
barefoot on the moon
силует.


Брой мнения : 1229
Birthday : 11.10.1994
Възраст : 29
Местожителство : Cocoon
Дата на регистрация : 20.09.2008

А бяха някога.[цитати] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: А бяха някога.[цитати]   А бяха някога.[цитати] Icon_minitimeСря Май 06, 2009 8:40 am

„Основният смисъл на живота е усещането,че живееш,дори и чрез страданието.Тъкмо тази "неумолима нужда" ни кара да се стремим към играта-битката-пътешествието-към каквито и да е действия,които ни носят силни усещания и чиято неделима част и главно очарование е вълнението.“
Байрон

-
[Админското в мен се обади, само да ви подсетя, че има теми "Мисъл на деня", "Любими цитати" (от книги) и "Любими цитати" (от филми), да не ги бъркате с тази. Wink]
Върнете се в началото Go down
https://immature.bulgarianforum.net
cuz i'm Cullen...
Freaky Sneaky J
cuz i'm Cullen...


Брой мнения : 452
Birthday : 01.07.1995
Възраст : 28
Местожителство : Somewhere in your dreams...
Дата на регистрация : 08.04.2009

А бяха някога.[цитати] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: А бяха някога.[цитати]   А бяха някога.[цитати] Icon_minitimeСря Май 06, 2009 10:53 am

Тъй като сме на тема живот, ще допринеса с цитат...

Животът е само един. Честни ли сме, стига ни. Толкова е кратък животът, че няма никакво значение кой какво пише или говори. Смъртта покосява и добрите, и лошите, но историята... историята ще подбере, когото пожелае.
Грета Гарбо, 20 век
Върнете се в началото Go down
cuz i'm Cullen...
Freaky Sneaky J
cuz i'm Cullen...


Брой мнения : 452
Birthday : 01.07.1995
Възраст : 28
Местожителство : Somewhere in your dreams...
Дата на регистрация : 08.04.2009

А бяха някога.[цитати] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: А бяха някога.[цитати]   А бяха някога.[цитати] Icon_minitimeСъб Май 23, 2009 5:01 pm

Искам малко да раздвижа темата, понеже е страхотна...
Смелостта е смесица от триумф и трагедия. И човек прави каквото трябва, въпреки последствията, въпреки спънките, опасностите и напрежението. И това е в основата на всяка добродетел.
Джон Ф. Кенеди
Върнете се в началото Go down
Scarlett
The Girl Next Door
Scarlett


Брой мнения : 453
Местожителство : Where all people are shoes
Дата на регистрация : 22.09.2008

А бяха някога.[цитати] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: А бяха някога.[цитати]   А бяха някога.[цитати] Icon_minitimeЧет Юли 09, 2009 8:19 am

"Секс без любов е безсмислено преживяване, но както е при повечето безсмислени преживявания, е адски добро."-Дрю Кери

„Никой няма достатъчно добра памет, за да бъде преуспяващ лъжец.“ Абрахам Линкълн

„Да се изсуши една сълза се изисква повече доблест, отколкото да се пролее море от кръв.“-Байрон

Що за болни нелепи кукли сме ние, каква е тази гадна малка сцена, на която танцуваме. Що за забавления имаме - да се чукаме и да танцуваме. Не ни пука за света. Не осъзнаваме, че сме едно нищо. Не сме това, което беше предвидено.

Идваме от нищото и в нищото ще отидем. Какво е животът? Той е светлината на светулката през нощта, диханието на бизона през зимата. Малка сянка, която се прокрадва през тревата и се изгубва със залеза.

Надеждата ме води. Тя ме превежда през деня и особено през нощта. Надеждата, че след като се изгубиш от погледа ми, това няма да е последния път, когато ще те погледна.-"Като рицарите"

После пак XD

Едит:
Вярвам, че въображението е по-могъщо от знанието, че митът е по-могъщ от историята, че мечтите са по-силни от фактите. -Робърт Фългъм

Върнете се в началото Go down
Scarlett
The Girl Next Door
Scarlett


Брой мнения : 453
Местожителство : Where all people are shoes
Дата на регистрация : 22.09.2008

А бяха някога.[цитати] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: А бяха някога.[цитати]   А бяха някога.[цитати] Icon_minitimeСъб Май 08, 2010 10:30 am

“…защото единствените хора за мен са лудите, онези, които са луди за живот, луди за разговори, луди за спасение, онези, които пожелават всичко наведнъж, които никога не се прозяват, нито дрънкат баналности, а горят, горят, горят като приказни жълти фойерверки, разпукват се сред небето, същински звездни паяци, а отвътре... блясва синкавата светлина на сърцевината им и тогава всички се стъписват…” -Джак Керуак

"Хората мислят,че сродна душа е онзи,който идеално ти пасва,и всички искат това.Но истинската сродна душа е огледало - такъв човек ти показва всичко,което те задържа,насочва към теб собственото ти внимание,за да можеш да промениш живота си.Истински сродната душа е може би най-важният човек,който някога ще срещнеш,защото събаря стените ти и те шамаросва,за да се събудиш.Но да живееш със сродна душа завинаги.. Нееее.Твърде болезнено е."-"Яж,моли се и обичай" на Елизабет Гилбърт

"Страхуваш ли се, че никой не те обича? Защото майка ми казваше, че хората наистина се обичат. Те просто се притесняват понякога и забравят как да си го кажат." -Франсис Паскал

"Омразата парализира живота; любовта го изцелява. Омразата обърква живота; любовта връща хармонията. Омразата помрачава живота; любовта го озарява."-Мартин Лутър Кинг-младши
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





А бяха някога.[цитати] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: А бяха някога.[цитати]   А бяха някога.[цитати] Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
А бяха някога.[цитати]
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Форумни цитати

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Talk time :: Свободна зона :: Floodland-
Идете на: